Selam!

Aslında yemek paylaşımı yapmak bana göre değil, ama bunu kesinlikle paylaşmak istedim 🙂 

6:45 KK , Bornova’da  28 Eylül 2018 cuma günü açılıyor. Belki siz bu yazıyı okurken çoktan açılmıştır. Ben de bi uğramıştım bugün yanş 26’sında, hani yardım edilecek bir şey var mı diye… Bugün şansıma yemek menüsünü tanı(t)ma günüymüş.Oturdum ben de yedim gelen bütün yemeklerden azar azar.

Bu arada inanılmaz güzel bir kitaplık kısmı var , orada kurcaladığım bir kitaptan ilham aldığım bir cümle için yazdığım ”Teslimiyet” bloguma da buradan gidebilirsiniz. Neyse, menüden uzun uzun bahsetmek istesem de, yemeği tarif etmek ile yemeği yemek hiç bir olur mu 🙂 En kısa zamanda lokasyon linkinden oraya gitmenizi şiddetle öneriyorum!

Menü zengin içerikli dünya biraları ve atıştırmalık sepetlerle başlıyor. Burada dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var, cheddar soslu aperatif ürünler oldukça çeşitli ve başarılı. Amerika’dan döndükten sonra en çok özlediğim şey yemek anlamında cheddar peynir sosu olmuştu. Bu yüzden bu şekilde bir sepet bulduğuma çok sevindim, çıtır tavukları kendi hazırladıkları un baharat karışımıyla kızartmışlar tabi ben bir vejeteryan olarak tavukların tadına bakmadım, bakanlar ise çok lezzetli olduklarını söylediler.

İnanılmaz güzel ve zengin kahvaltı menüsü ile de dikkatleri çekiyor,çorbalar,başlangıçlar,makarnalar,hamburgerler,ana et yemekleri,salatalar ve tatlılar,sıcak ve soğuk içecekler… her şeyi buraya yazmayacağım çünkü heyecanla paylaşmak istediğim bir kaç ayrıntı var:

1-Falafel dürüm. Özellikle vejeteryan ve vegan arkadaşlar için , ben de dahil olmak üzere Türkiye’de girdiğim her yerde aradığım nefisler nefisi bir yemek , nohut köftesi diye geçer, tortilla ekmeğinin içinde ranch sos zemini ve sote sebze ile , özel kaju baharatlı patateslerle servis  ediliyor.

2-Kepekli makarna. Makarna tutkunlarına özellikle iyi geliyor. Hem de ”normal” makarnalardan daha hafif ve sağlıklı.

3- Oreo cheescake. Yani ben bunu anlatamıyorum. Bilenler var mıdır? Los Angeles’ta Cheescake Factory var, o dükkana sırf bu oreolu cheescake’i yemek için gitmiştim. Oranın imza tatlısı budur çünkü. Peki… Cheescake Factory’nin sahibinin 6:45’in şefinin yanında 6 sene asistan olarak kaldıktan sonra orayı açtığını biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz.

Tabi bu kadar konuşup alkole değinmeden olmaz. Yani , alkol de kullanmıyorum o yüzden çok yardımcı olamasam da, zengin şarap menüsü ile birlikte , süper baristaların kokteyllerini denemeden geçmeyin derim.

Bu arada öğrendim ki, bira içindeki mayalar sayesinde vejeteryanlar için çok yararlıymış. Haftada 1 kere bira için diyorlamış vejilere…

Cuma günü açılışa ve her zaman yemeğe içmeye kahveye bekleriz. Kim bilir, belki beni de orada görebilirsiniz 🙂

Görüşmek üzere!