Selam !

AKIŞ HALİ ile ilgili konuştuğum podcast’imi buradan dinleyebilirsin!

Peki ben bu durum ile nasıl tanıştım?

Sanıyorum 4 sene önceydi, İzmir’de yağmurlu bir günde, en sevdiğim grubun, Duman’ın konserindeydim.Yalnız. Ama değil.

Konserlere, özellikle de Duman’ın konserlerine yalnız gitmeyi çok seviyorum. O gün de benim için normal olan durumlardan biriydi, Duman İzmir’e geldi, ben konsere gittim.

 

Tek başıma, özgür,istediğim gibi şarkı söylüyor ve istediğim gibi dans ediyorum. Etrafımdaki her şeyin de farkındayım bana doğrultulmş yargı dolu gözler, ‘’Ayy kıza bak, kafası nasıl güzel, düşücek sanki birazdan, yardım mı etsek, çok sarhoş heralde’’ gibi yargı dolu cümleler.

Halbuki, ne alkolüm var ne herhangi bir uyuşturucu kullanmışlığım, ama insanlar yargılamakta çok aceleci ve eminler, kimse de demedi ki ‘’ay kıza bak, ne kadar da mutlu, ne kadar da AN’da’’ xD 

 

Ama olsun, bütün bunlar dış faktörler ki ben sadece gözlemliyorum, içeride ise vuhuuu… buradayım ama o kadar buradayım ki değilim.

 

Bir şey oldu. WOW. Başım dönüyor, dengemi kaybeder gibi hissediyorum, gözlerim de karardı, Allah’ım , ölüyorum galiba, Allah’ım şükürler olsun, ne kadar da mutlu ölüyorum, sen herkese böyle ölmeyi nasip et, tutunmalıyım, bayılıyorum, teşekkürler Allahım , karanlık 10 saniye vuuuuuğğğğp, döndüm, konsere döndüm, şarkı söylüyorum dans ediyorum.

 

Peki ne oldu bana böyle?

Açıkçası biraz korktum, aslında ÇOK korktum, ne yaşadım? Beyin kanaması mı? Beynimde bir şey mi var? Paranoyam arttı, yarın ben doktora gideyim .

 

Doktordayım, anlayamıyorlar ne yaşadığımı. Beyin dalgalarımı incelemek için, beni 8 saat uyutarak hastanede tutuyorlar, bu süreç içinde odadaki ışıklar değişiyor, gözlerim kapalı uyuyorum, ama sesler veriliyor, ışık veriliyor.

 

Sonuç ne? Anlamıyorlar? Epilepsi mi? Hayır o da değil, beyninde de bir şey yok…

Tamam bulduk diyorlar ‘’Bu kız uyuşturucu bağımlısı, yoksa beyin dalgalarının bu kadar yüksek frekansta olmasına imkan yok’’

 

Ne? Ne diyorsunuz? Ben hayatımda sigara bile içmemişim, ne uyuşturucusu , ben şok, inanamıyorum. Tabi onlar için tam bir tipim, saçlar örgülü,suratta piercing var, dövmeleri var,bi de hippi hippi giyinip gelmiş.

 

E bu kız kesin uyuşturucu bağımlısı başka ne olacak ki.

Anlamadılar, anlatamıyorum. Kan testi yapılana kadar, asla uyuşturucu madde kullanmadığıma inandıramıyorum doktorları.

 

DEVAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLA