In Lak’ech Ala K’in – Kalbin Yaşayan Kodu

Bu güzel 11/11/11 (11-11-2018/2+0+1+8=11) bu güzel enerji ile taçlandırmak istedim.

Işık ile,

Maya bilgeliğile çalışan kişilerin çoğunun bildiği bir selamlama vardır mayalılarda.Modern çevirisi ‘’Ben başka bir senim olan  In Lak’ech Ala K’in. Geleneksel mayan çevirisi ise ‘’Ben senim ve sen bensin.’’ Bu Maya selamlaşmasının birbirini onurlandırmak için olduğunu anlıyoruz. Bu birlikteliğin ve tekliğin (oneness)  durumudur. In Lak’ech Ala K’in, Hindistan’ın Namaeste’si, İnka’ların Wiracocha’sı ya da Lakotalar’ın Mitakuye Oyasin’i ile aynı anlamdadır. Hangi kültürden geldiğinizin bir önemi yok. Bu kelimelerden herhangi biri söylendiğin zaman, otomatik bi şekilde eller kalbin etrafında buluşuyor.

Maya kültüründen ilerledikçe, bu cümlenin yalnızca bir selamlamadan daha fazlası olduğunu anladım. Bu bi etik kuralı oldu ve daha pozitif bir gerçeklik oluşturabilmek için bir yol oldu. 2012’den itibaren içine girdiğimiz yoğun enerji döneminde, In Lak’Ech Ala K’in ile yaşamak,sanki üstümüze düşen ve zevkle yaptığımız bir görev oldu.

Bu aralar oldukça iyi bilinmeye başlandı ki, hareketlerimiz bir tek bizi değil bütün yaşamı etkiliyor.Şunu anlıyoruz ki, negatif bi harekette bulunduğumuzda, bundan bütün hayat negatif şekilde etkilenirken; pozitif bi harekette bulunduğumuzda ise, bütün hayat pozitif şekilde etkileniyor. Ve In Lak’Ech Ala K’in ile yaşamaya başladığımızda bütün hayata saygıyla yaklaşıyoruz ve bütün hayatı kalbimizden veriyoruz.

Kalplerimizi pozitif frekansa çok kolaylıkla her gün kendimize,etrafımıza,ağaçlara,kuşlara,gökyüzüne,yıldızlara… Her yerdeki her şeye In Lak’ech Ala K’in diyerek yükseltebiliriz.Hergün basitçe şükür içinde varOl.Bize yaşam veren Yüce Yaradan’a her gün In Lak’ech Ala K’in diyerek de teşekkür edebiliriz.Yüce Yaradan’a yol,yön,işaret sormaktansa;  kalbini ona daya,sevgini ve şükrünü sun. Sonuçlara çok şaşıracaksın. Eğer kalbimizi açıp şükredersek, kapalı olduğunu düşündüğümüz bütün kapılardan geçmek kolaylaşacak. Yüce Yaradan’ın bir parçası olduğunu hatırla! O’na verdiğinde aslında kendine veriyorsun.

In Lak’ech Ala K’in’i her zaman yaşayabiliriz. Çünkü başkalarına enerji verdiğimizde aslında her zaman kendimize de veririz.

Peki, enerjiyi doğru şekilde verip vermediğimizi nereden bileceğiz?

Eğer enerji paylaşımından sonra , kendimizi daha enerjik ve pozitif hissediyorsak, biliyoruz ki bunu In Lak’ech Ala K’in kalbimizden ve sevgiyle , In Lak’ech Ala K’in ile verdik. Eğer yorulmuş,bitmiş ve çökük hissediyorsak, o zaman enerjiyi egomuzun kabullenilme ve beğenilme arzusu ile bu enerjiyi verdiğini söyleyebiliriz. In Lak’ech Ala K’in’i daha fazla yaşadıkça , bizi motive eden şeylerle ilgili,ne verip ne aldığımız ile iligili daha farkındalık sahibi olacağız. Şunu hatırlamalıyız ki,ne ekersek onu biçeriz. Eğer hayatın sana sunduklarından hoşnut değilsen, bir de içine dönüp senin ona ne sunduğuna bakmaya ne dersin ?

In Lak’ech Ala K’in ile daha fazla yaşadıkça, artık eskisi yaşama şeklinizin sizin için uygun olmadığını görmeye başlıyorsunuz.Mesela, artık asla kurban olamıyoruz,ya da korku bizim için etkisini kaybediyor. Kendimizi artık ‘’en kötüsüne hazırlanırken’’ bulmuyoruz, bunun yerine en iyi seçenek için hazırlanmaya başlıyoruz. Geçmişimizi geçmişte bırakıp, şuandan itibaren oluşturmaya başladığımız geleceğe umutla bakıyoruz.

In Lak’ech Ala K’in ile çalıştıkça,artık etkisiz olmuyoruz çünkü Yaradan’ın, harekete geçenlerle çalıştığını biliyoruz. Bu varOluş boyutuna pozitif frekanslar eklemeye başlıyoruz. Yani nasıl bir dünya istiyorsun br0? Onu beklemek yerine, oluşturmak için harekete geç. 

In Lak’ech Ala K’in ile yaşamaya devam ettikçe , dünyamızı kelimenin gerçek anlamıyla pozitif bir boyuta taşıyabileicek olan enerjinin üretiminin hızlanmasına yardımcı oluyoruz. Doğal olan yaratma gücümüzü, gerçekliğe yansıtıyoruz. İnsanlığın kolektif bilincini , pozitif yönde etkiliyoruz. Kozmik Maya ; kendi gerçekliğini yaratmanın gücünü anlamıştı. Bütün bu gizemli takvimler evrenin doğal yasalarının birer yansımasıydı. Ve şimdi bizim anlama vaktimiz geldi. Antik Mayalıların yaptığı gibi, bizim de dünyayı değiştirme vaktimiz .

İnsanlık In Lak’ech Ala K’in ile daha fazla yaşamaya başladıkça ; ‘’ayrı olma ilüzyonumuz’’u daha az düşüneceğiz. Ve aramızda hiçbir şekilde yarış,kıskançlık ya da düşmanlık olmaz çünkü hepimiz birbirimizin bir parçasıyız.Birbirimize , herkes için yeterli kadar her şeyin olduğunun bilincinde yardım edebiliriz. Birliktelik,bolluk bereket ve bütünlük gerçekliğinde yaşadığımız sürece, daha fazla birliktelik,bolluk bereket ve bütünlük ortaya çıkacak! Ve ne kadar fazlamız buna yardım ederse,süreç o kadar hızlanacak. Huzur,barış,sevgi,denge ve birliktelik olduğunda, eve ulaşmış olacağız.

Kişisel bir yorum ekleyecek olursam, dünyanın HER YERİNDE, farklı kültürlerde, farklı kelimeler ve cümlelerle aynı yaşam enerjisi var. Önemli olan kelimenin ne olduğundan ziyade, yaşam var varOLuş biçimizin ne olduğu bilinci. Bununla birlikte, In Lak’Ech Ala K’in, ya da benim en çok kullandığım, ”Eyvallah” 🙂 

Sevgi ile

e.

***Yazının orjinal ingilizce haline buradan ulaşabilirsiniz:

Çeviri: Ezgilu .

 

Yüksek titreşimli enerji geldi.Şuanda bazı insanlardan ayrılıyorsun çünkü artık ruhunun büyümek için acı verici derslere ihtiyacı yok(hiç bir zaman olmadı).Bu bi huzur,denge,değişim ve düzenlenme zamanı.Kendini yüksek hıza aldın ve sevgi,saflık,içtenlik,kibarlık ve şefkatle sana yaklaşmayan herkes ve her şey senin yolundan ayrılmaya başlıyorBazıları düşüp gidecek, bazıları ise kendilerini geliştirip seninle uluşarak kalacaklar.

Duygusal,zihinsel ve ruhsal sağlığına iyi gelecek insanlarla bağlantı kuruyorsun.Ruheşleri, bolluk ve bereketle sana geliyorlar, sevgide,işte ve oyunda tamamen destekleniyor olacaksın. Yeni arkadaşlıklara açık ol.

Bu enerji güncellemesi çok yüksek ve bu yüzden yavaş hareket ettiğine ve ayağın kaydığında kendini affettiğine emin ol.Kimsenin ya da hiçbir şeyin içsel huzurunu rahatsız etmesine izin verme.Kafandaki resmi bırak gitsin ve senin için hazır olan hikaye açılsın,güç kullanma ve sonucu kontrol etmeye çalışma.Evren seni destekliyor.Sen limitsizsin ve akıştasın.Tam anlamıyla, istediğin hayatı varoluşa söyle ve elde etmeye hazır ol. Bu 10 yıl içindeki en güçlü günlerden biri. Dileklerini dile, büyük düşün, hepsini hakediyorsun!

 

 

*