Bu bölümün ilk yazısının bu olmasını özellikle istedim.

Bilir misiniz? Paulo Coelho-Simyacı

Simya nedir?

Basit dille, kurşunu altına çevirmek.

Simyacı nedir?

Basit bir dille, kurşunu altına çeviren kişi.

Peki bu kadar mıdır? Simyacı, negatif gibi görünen şeyleri kendisinin ve bütünün adına pozitife doğru çeviren kişi, simya da bunu yapma bilincidir. Bu kitap benim hayatıma çoook eskiden girdi. Ve dönüp dönüp okudum. 3-5 yılda bir okudum. İçinde bulunduğum döneme göre hep farklı şeyler anladım, hep farklı mesajlar aldım. Yeri geldi kitabı hayallerimin peşinden koşmamda motivasyon olarak okudum, yeri geldi ”A-a bu kitapta aşktan da mı bahsediyormuş?” diye okudum… Demem odur ki, bu kitabı ne zaman okursanız okuyun, bir şeyler kazanacaksınız. Hayatımda kaç tane Simyacı aldım bilemiyorum bile… Aldım ve hediye ettim,sonra kendime bi daha aldım, onu da hediye ettim, kitaplığımda bulunmaya devam etsin diye bi daha aldım sonra onu da hediye ettim ve bu döngüyü böyle devam ettirmekteyim. Dönüp dönüp okumaktan sıkılmayacağım bir kitap.İçinden favori cümlem ise:

”Kalbin neredeyse,hazineni orada bulacaksın.”

Şiddetle okunmasını tavsiye ediyorum.Hatta Paulo Coelho’nun bütün kitaplarını severek okuduğumu belirtip,tamamını tavsiye ediyorum.Şifa olsun , sevgi olsun inşallah.

Ayrıca buradan yine çok severek takip ettiğim araştırmacı yazar Kubilay Aktaş’ın ”Simya” isimli kitabından yaptığım alıntıya da gidebilrisiniz.