Selam 🙂

Geçtiğimiz (geçemediğimiz) ekinoks sonrası 25 eylül dolunayı, bana baya bi sert çarptı. Etkisini güçü bir şekilde 24’ünden itibaren hissettiğim ve bu konuda bu dolunayın anlamının ne olduğu ile ilgili bir şeyler paylaşmak istemiştim ama, öylesine sert bir dolunaydı ki, suratıma çarptı, iliklerime girdi. Kendimi okumaktan , farkındalık arttırmaktan, şu kalemi elime alıp da iki kelime yazamadım . (evet , hala gerçek bir kalemle gerçek bir kağıda yazmayı daha gerçek buluyorum, gerçek nedir derseniz inanın bilmiyorum:))

 

Neyse hazır kendi üstümdeki farkındalığım artmışken şükürler olsun ki,yavaştan dengeye geldiğim bu gün elime bir kitap geçti. Bu kitabı 28 Eylül’de açılışı gerçekleşecek olan güzel mekan 6:45 KK’nin girişinde beni karşılayan kitaplıktan buldum. Menüsünü inceleyip gurmelik yaptığım yazıya yarından itibaren buradan ulaşabilirsiniz. Kitabın adı ”Sadhguru Jaggi Vasudev Aforizmaları”. Okumaya henüz başladım ama şu cümle çok dikkatimi çekti:

”Hayatına giren her şeyi düzeltmeye çalışma, Kendini; ne gelirse gelsin iyi olacak şekilde düzelt.”

Uzun zamandır kendi üstümde çalıştığım bir konu.Dışta olanı kontrol edemesem de içte olanı kontrol edebilirim ve belki öyle bir yere gelirim ki içimde,kontrolü bile bırakır sadece teslim olurum.

İnsanoğlu … Planlar yapar geleceğe odaklı, düşünür durur geçmişini, iyikilerini keşkelerini… AN’da ise şimdide OLur. İşte o OLma durumunda ne kadar uzun kalabilirsek o kadar teslimiyette ve akışta kalabiliyoruz.

Ve inanın bana, teslimiyetle geliyor özgürlük.

Bahsettiğim dolunay bana bunu bir kez daha hatırlattı, şükür. Okuduğum tonla yazı arasında en beğendiğim olanına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ve belki daha farklı bir noktadan kendinizi de son 3-4 günlük durumunuza farkındalıkla bakma noktasına taşıyabilirsiniz.

 

kendi duygularımı anlattığım şu minik cümleyeyle kapatıyorum:

“bu ekinoks dolunayını yemin ederim bütün kemiklerimde,varoluşumda hissediyorum.Onun beni ele geçirmesine izin vermektense,farkındalıkla bu hislerin üstesinden geleceğim; dengeli,kırılamaz,sadece daha fazla esneklik kazanmal için bükülmeye hazır. Eski alışkanlarınlara hoşçakal,şimdi ve burada,şuanda ve tüm zamanlarda.Ve öyle de oldu. Ay; en karanlığı aydınlatır,ay; en ışıklı şekilde parlar.”

Kalbimiz zihnimizden yukarda olmaya devam etsin, sevgi ile devam 🙂

Sevgiler x